Kontakta oss

Postadress till föreningen
Huddinge Botkyrka Trädgårdssällskap
c/o Helena Hemming
Frimans väg 3B
141 60 Huddinge

Fakturaadress
Huddinge Botkyrka Trädgårdssällskap
c/o Therese Disenhed
Lövtäktsvägen 29
141 42 Huddinge

Föreningens bankgironummer 5756-6390

drop3

2017 års styrelse

Har ni några frågor om medlemskapet och annat kontakta oss på epostadressen info@hu-bo-tradgard.org eller enligt nedan:
Ordförande
Helena Hemming | 0730-715027 |
helena.hemming@telia.com
Kassör
Therese Disenhed | 070-779 35 33 | therese.disenhed@gmail.com
Ledamöter
* Jenny Wik Norling | wik_norling@telia.com
* Maria Korell | 0704-218 717 | maria.korell@icloud.com
* Håkan Friberg | 0708-192 207 | hakan.friberg@lhfkonsult.se
* Britt Sjöholm |  070-693-98-50 | britt-sjoholm@swipnet.se
* Britt Flodetorp | 076-942 08 13 | britt.flodetorp@telia.com
* Pia Hedenblad | 0723-739340 | pia.hedenblad@gmail.com

drop3

Programgruppen 2017

Nästan allt vad Huddinge Botkyrka trädgårdssällskap gör har sitt ursprung i programgruppen. Det är här som kreativiteten frodas och idéer går från ”ax till limpa”. I programgruppen sitter man inte på någon tidsperiod utan du är med så länge du tycker det är roligt och givande. Kontakta programgruppen via anmälningsadressen anmalan@hu-bo-tradgard.org eller enskilda personer enligt listan nedan.

Jenny Wik Norling, sammankallande |wik_norling@telia.com
Maria Korell | maria.korell@icloud.com
Terttu ”Teppi”Kinnnari | tradgardsfreak@gmail.com
Lena Hamnell | l_hamnell@icloud.com
Pia Hedenblad | pia.hedenblad@gmail.com
Therese Disenhed | therese.disenhed@gmail.com
Pia Påhlsson | pia.pahlsson@byggunderhall.se
Pernilla Helmersson | pernilla.helmersson@hotmail.com

drop3

Valberedningen

Vår valberedning jobbar med att ta fram kandidater till styrelsearbetet.

Vi har ständigt behov av att få kontakt med dig som vill jobba i vår styrelse och vara med och påverka föreningens utveckling. Till styrelsen väljs man på ett eller två år!

Tuula Ranebäck | 070-675 63 34 | valberedningen@hu-bo-tradgard.org (sammankallande)
Elisabet Emanuelson | 070-2305594 | eliseman00@gmail.com
Annamaija Jantunen | annamaija26@hotmail.com

drop3

Webmaster

Britt Flodetorp  |  076-9420813  | webmaster@hu-bo-tradgard.org