Kontakta oss

Postadress till föreningen
Huddinge Botkyrka Trädgårdssällskap
c/o Helena Hemming
Frimans väg 3B
141 60 Huddinge

Fakturaadress
Huddinge Botkyrka Trädgårdssällskap
c/o Therese Disenhed
Lövtäktsvägen 29
141 42 Huddinge

Föreningens bankgironummer 5756-6390

 

2018 års styrelse

Har ni några frågor om medlemskapet och annat kontakta oss på e-postadressen info@hu-bo-tradgard.org eller enligt nedan:
Ordförande
Helena Hemming | 0730-71 50 27 | helena.hemming@telia.com
Kassör
Therese Disenhed | 070-779 35 33 | therese.disenhed@gmail.com
Ledamöter
* Jenny Wik Norling | wik_norling@telia.com
* Maria Korell | 0704-21 87 17 | maria.korell@icloud.com
* Britt Flodetorp | 076-942 08 13 | britt.flodetorp@telia.com
* Pia Hedenblad | 0723-73 93 40 | pia.hedenblad@gmail.com
* Britt Sjöholm |  070-693 98 50 | britt-sjoholm@swipnet.se
* Pia Påhlsson |070-497 07 29 | pia.pahlsson@byggunderhall.se
* Pernillla Grapne Claug | 070-57 30 27 | pernilla.claug@gmail.com

 

Programgruppen 2018

Nästan allt vad Huddinge Botkyrka trädgårdssällskap gör har sitt ursprung i programgruppen. Det är här som kreativiteten frodas och idéer går från ”ax till limpa”. I programgruppen sitter man inte på någon tidsperiod utan du är med så länge du tycker det är roligt och givande. Kontakta programgruppen via anmälningsadressen anmalan@hu-bo-tradgard.org eller enskilda personer enligt listan nedan.

Jenny Wik Norling, sammankallande |wik_norling@telia.com
Maria Korell | maria.korell@icloud.com
Terttu ”Teppi”Kinnnari | tradgardsfreak@gmail.com
Pia Hedenblad | pia.hedenblad@gmail.com
Therese Disenhed | therese.disenhed@gmail.com
Pia Påhlsson | pia.pahlsson@byggunderhall.se
Pernilla Helmersson | pernilla.helmersson@hotmail.com

 

Valberedningen

Vår valberedning jobbar med att ta fram kandidater till styrelsearbetet.

Vi har ständigt behov av att få kontakt med dig som vill jobba i vår styrelse och vara med och påverka föreningens utveckling. Till styrelsen väljs man på ett eller två år!

Tuula Ranebäck | 070-675 63 34 | valberedningen@hu-bo-tradgard.org (sammankallande)
Elisabet Emanuelson | 070-230 55 94 | eliseman00@gmail.com
Håkan Friberg | 070-819 22 07 | hakan.friberg@lhfkonsult.se

 

Webmaster

Britt Flodetorp  |  076-942 08 13  | webmaster@hu-bo-tradgard.org