Kontakta oss

Postadress till föreningen
Huddinge Botkyrka Trädgårdssällskap
c/o Helena Hemming
Frimans väg 3B
141 60 Huddinge

Fakturaadress
Huddinge Botkyrka Trädgårdssällskap
c/o Sophia Lidén
Tantogatan 63, 6 tr
118 42 Stockholm
e-post | faktura@hu-bo-tradgard.org

Föreningens bankgironummer 5756-6390
Föreningens organisationsnummer 802446-2338

 

2019 års styrelse

Har ni några frågor om medlemskapet och annat kontakta oss på e-postadressen info@hu-bo-tradgard.org eller enligt nedan:
Ordförande
Helena Hemming | 08-779 41 91 | helena.hemming@telia.com
Kassör
Sophia Lidén | 0708-729005 | sophia@liden-privat.net

Ledamöter
* Jenny Wik Norling | wik_norling@telia.com
* Maria Korell | 0704-21 87 17 | maria.korell@icloud.com
* Therese Disenhed | 070-779 35 33 | therese.disenhed@gmail.com
* Britt Flodetorp | 076-942 08 13 | britt.flodetorp@telia.com
* Pia Hedenblad | 0723-73 93 40 | pia.hedenblad@gmail.com
* Britt Sjöholm |  070-693 98 50 | britt-sjoholm@swipnet.se
* Pia Påhlsson |070-497 07 29 | pia.pahlsson@hotmail.se
* Pernillla Grapne Claug | 070-573 02 75 | pernilla.claug@gmail.com

 

Programgruppen 2019

Nästan allt vad Huddinge Botkyrka trädgårdssällskap gör har sitt ursprung i programgruppen. Det är här som kreativiteten frodas och idéer går från ”ax till limpa”. I programgruppen sitter man inte på någon tidsperiod utan du är med så länge du tycker det är roligt och givande. Kontakta programgruppen via anmälningsadressen anmalan@hu-bo-tradgard.org eller enskilda personer enligt listan nedan.

Jenny Wik Norling, sammankallande | wik_norling@telia.com
Maria Korell | maria.korell@icloud.com
Terttu ”Teppi”Kinnnari | tradgardsfreak@gmail.com
Pia Hedenblad | pia.hedenblad@gmail.com
Therese Disenhed | therese.disenhed@gmail.com
Pia Påhlsson | pia.pahlsson@hotmail.se
Pernilla Helmersson | pernilla.helmersson@hotmail.com
Lilian Bjelton | lilian@bjelton.se
Helena Skyllberg | pyrets@hotmail.com

 

Valberedningen

Vår valberedning jobbar med att ta fram kandidater till styrelsearbetet.

Vi har ständigt behov av att få kontakt med dig som vill jobba i vår styrelse och vara med och påverka föreningens utveckling. Till styrelsen väljs man på ett eller två år!

Tuula Ranebäck | 070-675 63 34 | valberedningen@hu-bo-tradgard.org (sammankallande)
Håkan Friberg | 070-819 22 07 | hakan.friberg@hotmail.com
Gunnar Jürss | 070-5692274 | gunnar@jurss.com

 

Webmaster

Britt Flodetorp  |  076-942 08 13  | webmaster@hu-bo-tradgard.org