Huddinge-Botkyrka Trädgårdssällskap
– en ideell förening

Kontakta oss

Publicerat 8 december, 2021

Postadress till föreningen
Huddinge Botkyrka Trädgårdssällskap
c/o Lena Tinglöf
Täckhammarsvägen 14
125 71 Älvsjö

Fakturaadress
Huddinge Botkyrka Trädgårdssällskap
c/o Sophia Lidén
Tantogatan 63, 6 tr
118 42 Stockholm
e-post | faktura@hu-bo-tradgard.org

Föreningens bankgironummer 5756-6390
Föreningens organisationsnummer 802446-2338

Har du frågor om ditt medlemskap?

T ex betalning av medlemsavgift, medlemskort och liknande. Kontakta Riksförbundet svensk trädgårds medlemsservice:
medlemsservice@tradgard.org
Telefon: 08-792 13 15 måndag-torsdag 09.00-12.00

2024 års styrelse

För generella frågor kontakta oss på e-postadressen info@hu-bo-tradgard.org eller enligt nedan:
Ordförande
Lena Tinglöf | | 070-3365690| lena.tinglof@gmail.com
Kassör
Sophia Lidén | 0708-729 005 | sophia@liden-privat.net
Ledamöter
* Lina Broman | 0701-446144 | linaemelie@gmail.com
* Therese Disenhed | 070-779 35 33 | therese.disenhed@gmail.com
* Maria Elbrand | 070-4744505 | maria.elbrand@gmail.com
* Maria Fält | +46704340953 | mariafalt@hotmail.com
* Maria Korell | 0704-21 87 17 | maria.korell@icloud.com
* Jeanette Svensson | 070-5292626 | jeanette-svensson@live.se

Programgruppen 2024

För frågor om enskilda programpunkter kontakta programgruppen via anmälningsadressen anmalan@hu-bo-tradgard.org eller enskilda personer enligt listan nedan.
Jeanette Svensson | 070-5292626 | jeanette-svensson@live.se
Maria Elbrand | 070-4744505 | maria.elbrand@gmail.com
Maria Fält | +46704340953 | mariafalt@hotmail.com
Maria Korell |maria.korell@icloud.com
Lina Broman | 0701-446144 | linaemelie@gmail.com
Pernilla Claud | pernilla.claug@gmail.com
Sophia Lidén | 0708-729 005 | sophia@liden-privat.net
Therese Disenhed | 070-779 35 33 | therese.disenhed@gmail.com
Åsa Toll | asa.tollarn@gmail.com

Valberedningen

Vår valberedning jobbar med att ta fram kandidater till styrelsearbetet.
Vi har ständigt behov av att få kontakt med dig som vill jobba i vår styrelse och vara med och påverka föreningens utveckling. Till styrelsen väljs man på ett eller två år!

Helena Hemming |straume.helena@gmail.com | valberedningen@hu-bo-tradgard.org (sammankallande)
Britt Flodetorp | britt.flodetorp@telia.com

Revisorer

Kerstin Vejdemo | kestin@vejdemo.se
Margaretha Forsell margaretha.forsell@outlook.com